Šiame straipsnyje pristatysiu OpenDataKit programą, kuri skirta įvairių formų-klausimynų pildymui Android operacinėje sistemoje, labai plačiai naudojamoje įvariuose mobiliuose įrenginiuose. Žinoma, įdomiausia yra tai, kaip klausimyną galima pritaikyti geodezijai. Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip vykdyti išmanų šulinių tyrinėjimą.
Žiemą visada yra daugiau laiko pagalvoti, kas laukia ateinantį sezoną. O pasak lietuvių patarlės, ratus kaip tik ir reikia ruošti žiemą. Taip ir pradėjau galvoti, ką čia būtų galima patobulinti, kad vasarą būtų mažiau darbo ir daugiau laisvo laiko (jo, greičiausiai, vis tiek nebus pakankamai bet kuriuo atveju). Kur buvus, kur nebuvus į galvą šovė mintis, kad kontrolinių komunikacijų nuotraukų darymą dar galima tobulinti.
Kur sugaištama daugiausiai laiko? Ogi dirbant dvigubą darbą - pirma rašant ar braižant ant popieriaus, o vėliau viską perkeliant į elektroninę formą - ir taip yra kalbant ne tik apie geodeziją. Reikėjo sugalvoti, kaip sumažinti beprasmį darbą ir sutaupyti savo brangų laiką. Mintį taip pat davė ir "Intergeo" parodoje matyta programa, skirta kadastriniams pastatų matavimams - trumpą demonstraciją galite pažiūrėti čia - orthograph.net, pravers visiems. Tendencija aiški - mobilios technologijos veržiasi į matavimų sferą ir reikia ieškoti galimybių jas išnaudoti.
Taigi, pradėjau dairytis išmaniojo įrenginio ir radau tokį gana pigiai - WonderMedia WM8650, kuris kainavo man tik 250Lt. Labai apie šį įrenginį nesiplėsiu - ekranas galėtų geriau reaguoti į paspaudimus (tai priklauso nuo ekrano tipo), baterija galėtų ilgiau tarnauti ir panašiai, tik manau, kad toks įrenginys tinkamas 2-3val. darbui lauke. Jei dirbate visą dieną, reikėtų ieškotis įrenginio, kurio baterija tarnautų ilgiau. Dar svarbu, kad jo ekranas būtų kuo didesnis, 7" arba 11". Ir, žinoma, Android operacinė sistema, nes būtent ji reikalinga OpenDataKit programai.
Tie, kurie seka GeoCAD.lt Facebooke, žemiau pateikto vaizdelio gali ir nežiūrėti, o tie, kurie jo nematė, gali iš karto susipažinti su OpenDataKit ir jos pritaikymo rezultatais. Iš karto perspėju, kad video buvo padarytas naudojant mobilų telefoną Samsung Gio, kurio ekrano raiška yra tik 320x480, tuo tarpu pati forma buvo optimaliai pritaikyti dirbti su dideliu ekranu, 480x800, kurio plotas yra 2.5 karto didesnis, taigi, ekrano nereikia stumdyti aukštyn-žemyn: tiesiog renkiesi tai, ką matai, arba pereini į kitą formos puslapį. Šio įrenginio ekrano negalėjau įrašyti dėl jo techninių galimybių.