Autodesk Map 3D Object Data duomenų konvertavimas
Spalio 16 d. pasirodžiusioje BricsCAD v24 versijoje labiausiai suintrigavusi naujiena yra Autodesk Map 3D Object Data duomenų konvertavimas į BricsCAD GIS lentelių formatą. Ilgą laiką buvo manoma, kad duomenų saugojimo mechanizmas yra uždaras ir tų duomenų negali nuskaityti / įrašyti jokia kita programinė įranga – tokiu būdu Autodesk Map užsitikrindavo konkurencinį pranašumą rinkose, kuriose geodezininkai pildydavo objektų atributinius duomenis. Ši naujiena įdomiausia iš technologinės pusės, nors netvirtinu, kad aktualiausia – ji būtų buvusi labai naudinga prieš kelis metus, o dabar, kai nauji GKTR'ai pagrįsti blokų atributuose saugoma informacija, tai nebėra taip svarbu.
Štai įprasto DWG su Object Data duomenų importas:
Įdomu ir tai, kad tą patį funkcionalumą vienu metu su BricsCAD v24 pristato ir jo ilgametis erdvinių duomenų priedas Spatial Manager, kaip pristatoma sesijoje „BricsCAD® civilinės / geodezijos šakų partnerių programėlių naujienos“ (ir kodėl naujienos geodezininkams, kaip visada, nukištos į paskutinę vietą? :D):
Tai kurie iš kurių pasiskolino? :)
Tiesa, reikia būti griežtiems, bet teisingiems – su naujuoju importu ne viskas yra gerai – jei objektui prikabintos kelios atributinės lentelės, tai importuojama tik pirmoji. Taigi, jei pagrindinė mums reikalinga informacija yra lentelėje Tinkl_ireng, o objektui prijungta dar ir lentelė Atributai, tai Tinkl_ireng duomenų BricsCAD'e mes nepamatysime... Manau, kad šį funkcionalumą ateityje turėtų ištaisyti / patobulinti, tačiau anksčiau, nei v25 nesitikėčiau – pagrindinis BricsCAD dėmesys skiriamas tikrai ne Civilinei, o BIMinei daliai.
Programuotojams: BricsCAD suteikia prieigą prie GIS .NET API.
GIS lentelių kūrimas
Dabar BricsCAD leidžia kurti visavertes GIS lenteles, kurias galima eksportuoti į ESRI SHP formatą, vadinamuosius „šeipus“. Mano subjektyvia nuomone, per metus šiuo klausimu padaryta ne taip ir daug – palaikomas tik vienas erdvinių duomenų eksporto formatas, nors iš dalies tai atitinka BricsCAD politiką - kurti platformą, kuri palaiko svarbiausią funkcionalumą, tolesnį jo išplėtojimą paliekant trečiųjų šalių partneriams.
Niekas nedirba su žaliu produktu
Iš tiesų, niekas nedirba nei su vanilla AutoCAD, nei su vanilla BricsCAD – norint dirbti produktyviai papildomi priedai yra tiesiog būtini. Lietuvoje geodezininkams tokius priedus kuria Vidmantas Riksas – Skaitopas topografijai ir Zkada kadastriniams matavimams.
Ar BricsCAD pakankamai rimtas produktas?
Tiesiog pasiskaitykite, kokios įmonės atsisako „seno CAD“ ir pereina prie BricsCAD – klientų sėkmės istorijose rasite valstybinių institucijų arabų šalyse ir Brazilijoje, Japonijos korporacijų, Italijos, Vokietijos, Prancūzijos bendrovių istorijas.
Ką reikia žinoti, įsigyjant BricsCAD
Jei kartais svarstytumėte įsigyti BricsCAD, pirmiausiai rekomenduoju jį nemokamai išbandyti 30 dienų ir įsivertinti, ar jis atitinka jūsų poreikius. Ir dar – paklausykite vieno patarimo: būtinai pirkite su Maintenance planu metams, nes per metus išeina bent 3-4 einamosios versijos atnaujinimai, kuriuose ištaisoma nemažai programinių klaidų, o kartais pridedama ir patobulinimų. Esmė ta, kad pasibaigus metams galėsite apsispręsti – ar naujinti į aukštesnę versiją, ar tiesiog pasilikti su ta, kurioje ištaisytos visos (tikėkimės) pastebėtos programinės klaidos.
Daugiau apie naujas BricsCAD funkcijas žiūrėkite BricsCAD v24 pristatymo sesijose.